Loading…

Familjari i njërit prej të mbijetuarve nga aksidenti në Kroaci: A erdhën gjallë, deri në Deçan në këmbë isha nis

  • 27/07/2021 | 23:49

Familjari i njërit prej të mbijetuarve nga aksidenti në Kroaci: A erdhën gjallë, deri në Deçan në këmbë isha nis

Informata që më së shumti e emocionoi këto ditë Sylë Gashin nga Deçani ishte ajo kur e mori se familjarët e tij dolën gjallë nga aksidenti tragjik i autobusit me mërgimtarët kosovarë në Kroaci.


Ai sonte ka dalë në aeroportin “Adem Jashari” për t’i pritur ata dhe që nga ora 18:00 është aty, por thotë se është në gjendje që të shkojë edhe në këmbë deri në Deçan kur e di se po i pret të gjallë.

“Kur kam folë edhe e kam ditë që janë gjallë atëherë jam përmalluar shumë. Kam pasë dhimbje për krejt ata që kanë vdekë. Zoti iu ndihmoftë familjarëve të tyre. Më janë dhimtë mua e të gjithëve. Veç që na kanë ardhë, isha nis në këmbë prej këtu e deri në vend temin për përtesë hiç, në fshatin Rastavic të Deçanit”, shkruan Klan Kosova.

Ndërkaq, Islam Kida që gjithashtu ka shkuar me veturë t’i merr familjarët e tij, tha se i janë përzier emocionet për shkak se 10 veta humbën jetën nga aksidenti.

“Kemi emocione shumë. Gëzim edhe hidhërim janë bërë bashkë”.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë