Loading…

Faqja zyrtare e Eurovisionit publikon fotografi të Anxhela Peristerit me veshje tradicionale

  • 25/02/2021 | 23:47

Faqja zyrtare e Eurovisionit publikon fotografi të Anxhela Peristerit me veshje tradicionale

Anxhela Peristeri përfaqëson Shqipërinë këtë vit në Eurovision.


Këngëtarja e njohur shqiptare, Anxhela Peristeri ka fituar në edicionin e radhës të Festialit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar.

Ajo u paraqit me këngën “Karma”, ndërsa triumfi në këtë festival ia siguron biletën për festivalin evropian të këngës, “Eurovision”.

Anxhela ka realizuar një fotosesion me veshje kombëtare, përmes së cilit po bën edhe prezantimin e këngës.

Faqja zyrtare e “Eurovisionit” ka publikuar fotografitë e këngëtares shqiptare me kostume të ndryshme tradicionale.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eurovision Song Contest (@eurovision)

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë