Loading…

‘Fast & Furious 8’ thyen pritshmëritë, rekord të ardhurash në vetën 3 javë

  • 02/05/2017 | 08:41

‘Fast & Furious 8’ thyen pritshmëritë, rekord të ardhurash në vetën 3 javë

‘Fast & Furious 8’ është mbreti i të ardhurave në kinematë e SHBA-së.


Filmi aksion ka fituar për të tretën fundjavë me radhë 19,4 milionë dollarë që sjell në kasën e Universal Pictures një shifër prej 192 milionë në SHBA.

Në podiumin amerikan renditen në vendin e dytë dhe të tretë: komedia “Hoë to be a Latin Lover”, që ka mbledhur 12 milionë dhe filmi aksion indian “Baahubali 2: the conclusion”, që ka mbledhur 10,1 milionë.

Në vendin e katërt “The Circle”, me Tom Hanks dhe Emma Ëatson, që zhegënjen pritshmëritë me të ardhura prej 9,3 milioni. I pesti renditet “Baby Boss”, me 9,05 milionë.

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë