Loading…

Fat në fatkeqësi: Gruaja shpëton mrekullisht nga meteori që i ra në jastëk

  • 11/10/2021 | 18:11

Fat në fatkeqësi: Gruaja shpëton mrekullisht nga meteori që i ra në jastëk

Një grua kanadeze e shmangu vdekjen për fije, pasi një meteor shkatërroi çatinë e banesës së saj dhe i ra në jastëk në kokën që ajo po flinte.


Shumë njerëz kishin dalë të shihnin fenomenin qiellor pranë liqenit Louise në Kanada, por Ruth Hamilton ishte në shtëpi në gjumë të thellë, kur u zgjua e tmerruar nga një zhurmë e fortë dhe vuri re një re pluhuri në dhomë.

“U ngrita, ndeza dritën dhe s’po kuptoja asgjë se çfarë kishte ndodhur. Papritur, pashë një gur të zi në jastëkun tim. Mora në telefon policinë dhe ata erdhën menjëherë”, tha Ruth, transmeton New York Post.

Fillimisht ishte menduar se mos guri qe pasojë e njërit prej shpërthimeve që një kompanie vendase po kryente në një kanion aty pranë. Më vonë, u konfirmua se bëhej fjalë për një meteor.

Hamilton shpëtoi pa asnjë lëndim, ndërsa tha se do t`ua ruajë nipërve dhe mbesave objektin qiellor.

Rasti ka ndodhur më 4 tetor të këtij viti në qytetin Golden, në juglindje të British Columbia.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë