Loading…

Fatmir Makolli i dhuron një çifteli Dua Lipës

  • 10/08/2022 | 12:18

Fatmir Makolli i dhuron një çifteli Dua Lipës

Rapsodi i mirënjohur shqiptar, Fatmir Makolli, ka pasur fatin që këto ditë të takohet me yllin botëror, Dua Lipa.


Gjatë takimit me shqiptaren e famshme, Makolli i ka bërë asaj një dhuratë simbolike që lidhet me muzikën e vjetër tradicionale.

Rapsodi i ka dhuruar këngëtares 26-vjeçare një çifteli, të cilën do ta ketë kujtim si bartëse e vlerave muzikore të kombit.

Në disa fotografi të publikuara në rrjetin social Facebook, Fatmiri nuk ka hezituar që të ndajë emocionet e tij nga takimi me artisten e famshme.

“Rastisi që në ditëlindjen time, të kem edhe një privilegj dhe kënaqësi që në lokalet e Hotelit Swiss Diamond, yllit botëror të muzikës, Dua Lipa, t’i dhuroj një çifteli”, ka shkruar ai në Facebook.

Ndërkohë, edhe Dua mund të shihet e lumtur që ka pranuar një dhuratë të tillë nga rapsodi i njohur shqiptar.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë