Loading…

Faton Abdullahu për vjedhjen e 2 milionë eurove: Kjo hajni na brengosë për ardhmërinë e fëmijëve

  • 23/10/2020 | 23:45

Faton Abdullahu për vjedhjen e 2 milionë eurove: Kjo hajni na brengosë për ardhmërinë e fëmijëve

Analisti politik, Faton Abdullahu ka folur lidhur me vjedhjen e dy milionë eurove nga thesari i shtetit.


Ai dyshon se një vjedhje janë përfshirë një grup i madh i njerëzve.

“Hajnitë janë nga më të ndryshmet…Kaq sa dimë është shumë brengosëse sepse mua më thotë mendja se mund të jetë një grup, një zinxhir njerëzish që e kanë bërë këtë”, thotë Avdullahu.

Duke folur në emisionin ‘DPT te Fidani’ ai thotë se me veprimet e ngjashme po rrezikohet e ardhmja e fëmijëve të Kosovës.

“Ka ardhur deri në atë shkallë sa kur e mendon se si ka pasur mundësi që të bëhet kjo vjedhje atëherë ti brengosesh për shtetin tënd, për ardhmërinë e fëmijëve të tu dhe tua pse pat mundësi të tillë vjedhjeje?”, shtoi ai.

Sipas tij, është shumë e rëndësishme se si do të ballafaqohet shteti me këtë situatë.

“Është brengosëse edhe si do të ballafaqohemi me këto. Kjo është hajni e madhe dhe është brengosëse dhe institucionet duhet t’i qasen shpejt për ta lokalizuar përndryshe kjo harrohet me një hajni tjetër”, përfundoi ai.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë