Loading…

Fauci thotë se Dita e Falendërimeve ka shtuar rastet me koronavirus

  • 30/11/2020 | 08:41

Fauci thotë se Dita e Falendërimeve ka shtuar rastet me koronavirus

Eksperti i sëmundjeve infektive dr. Anthony Fauci ka paralajmëruar se pas Ditës së Falënderimeve, do të ketë shtim të rasteve me COVID-19.


Ditën e djeshme ai tha se nuk është vonë për ata që nuk janë kthyer në familjet e tyre. Festa e Falënderimeve zakonisht paralajmëron javën më të ngarkuar për udhëtime në ShBA.

ShBA ka regjistruar më shumë se 13 milionë raste me koronavirus dhe më shumë se 266,000 njerëz kanë humbur jetën.

Që nga e diela, numri i rasteve me COVID-19 të regjistruara në nëntor ka tejkaluar katër milionë, dyfishin e shifrës së regjistruar në tetor.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë