Loading…

FBK vendosi për shtyrjen e fillimit të sezonit dhe afatit kalimtar, reagon klubi i Yllit: Kujt po i përshtatet ky vendim?

  • 28/09/2020 | 18:34

FBK vendosi për shtyrjen e fillimit të sezonit dhe afatit kalimtar, reagon klubi i Yllit: Kujt po i përshtatet ky vendim?

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës ka marrë vendimin për shtyrjen e fillimit të sezonit të ri 2020/21 në Superligën e Kosovës për një javë, transmeton Gazeta Metro.


Siç ka njoftuar faqja zyrtare e Federatës së Basketbollit të Kosovës do filloj më 28 tetor. Ky vendim nga Bordi i FBK’së vjen si shkak që klubet të kenë më shumë kohë për t’u për përgatitur për sezonin e ri. Gjithashtu, Federata e Basketbollit e Kosovës njoftoi edhe për shtyrjen e afatit kalimtar deri më 5 tetor në ora 16:00.

LEXO EDHE: ZYRTARE: Shtyhet fillimi i edicionit të ri në Superligën e Kosovës në basketboll, këto janë të gjitha vendimet e marrura sot

Pas këtyre vendimeve nga Bordi i FBK’së, një reagim ka ardhur nga KB Golden Eagle Ylli. Klubi suharekas ka bërë pytje se kujt po i përshtaten këto vendimet e fundit.

Reagimi i plotë nga klubi i Yllit (pa ndërhyrje):

“Shtyhet për një javë turneu i Super Kupës, Kampionati dhe Liga Unike bashkë me këto dhe afati kalimtarë për lojtarë të huaj dhe vendorë
Federata vendos shtyrjen e këtyre kompeticioneve për arsyen “që të kenë kohë ekipet për pergaditje më të mirë”
Jemi OK deri në këtë pikë, por një gjë duhet ta dijmë qe ata lojtar dhe ekipe nuk jan supermen dhe superskuadra qe do të jenë gatshme pas një jave
Kujt po i përshtatet kjo shtyrje
Pse duhet të shtyhet afati kalimtar
A mendoni ju, që ka edhe prej atyre ekipeve që një ditë e vetme kushton goxha shum
Ja ku jemi me basketbollin e sportin në përgjithsi sepse punojm sa për sy e faqe që të dukemi mirë”. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë