Loading…

Federata e PingPongut e Kosovës i del në ndihme klubeve

  • 02/06/2020 | 19:09

Federata e PingPongut e Kosovës i del në ndihme klubeve

Federata e PingPongut e Kosovës ka ndihmuar klubet me një shumë simbolike prej 50 deri në 200 euro, transmeton Gazeta Metro.


Federata e PingPongut e Kosovës ka ndihmuar klubet me një shumë simbolike për të tejkaluar sado pak pasojat e shkaktuara nga koronavirusi.

FPPK gjithashtu ka ftuar Qeverinë e Republikës së Kosovës të konsiderojë zotimet për përkrahjen dhe përfshirjen e komunitetit sportiv në pakon emergjente.

Postimi i plotë nga FPPK (pa ndërhyrje):

“FPPK ndihmon klubet e saja me nje shume simbolike prej 50 deri 200 euro per te tejkaluar sado pak pasojat e shkaktuara nga covid-19 dhe per te siguruar mbrojtjen e vazhdueshme te sportisteve tone pas fillimit te stervitjeve dhe se shpejti edhe te garave.

Ftojme Qeverine e Republikes se Kosoves te konsideroje zotimet e saja publike per perkrahjen dhe perfshirjen e komunitetit sportiv ne pakon emergjente te tejkalimit te krizes se shkaktuar nga pandemia covid-19.
Komuniteti i sportit te Kosoves eshte nje nga shtyllat baze te zhvillimit te rinise se shendetshme kosovare dhe nje nga shtyllat e deshmuara te perfaqesimit te denje te Shtetit te Kosoves dhe ambasadore e shkelqyeshme qe ka bere dhe vazhdon te beje krenar qdo qytetar te Republikes se Kosoves, andaj ky komunitet sot e meriton nje mbeshtetje dhe nje konsiderim te denje”. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë