Loading…

Federata Europiane e Gazetarëve i bën thirrje Vetëvendosjes të ndalë sulmet ndaj gazetarëve në Kosovë

  • 18/06/2021 | 11:20

Federata Europiane e Gazetarëve i bën thirrje Vetëvendosjes të ndalë sulmet ndaj gazetarëve në Kosovë

Federata Europiane e Gazetarëve i ka bërë thirrje Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) që të ndal fushatën kundër gazetarëve në Kosovë, shkruan Gazeta Metro.


Me anë të një shkrimi në Twitter, icardo Gutierrez, i cili mban edhe pozitën e Sekretarit të Përgjithshëm të Federatës Europiane të Gazetarëve, ka kërkuar që të ndalen sulmet ndaj gazetarëve në Kosovë,

“Federata Europiane e Gazetarëve i bën thirrje partisë politike Lëvizja Vetëvendosje që të ndaloj së shqetësuari gazetarët në Kosovë”, ka shkruar Gutierrez.

Këtë thirrje të Federatës Europiane të Gazetarëve, Gutierrez, e ka bërë pasi gazetari, Berat Buzhala, ka bërë publike kampanjën e egër të përkrahësve të LVV’së. në rrjete sociale.

Më poshtë shkrimi i plotë i tij. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë