Loading…

Federata Turke e dënon me gjashtë ndeshje pa shikues Trabzonsporin dhe dy lojtarë të Fenerbahçes

  • 03/04/2024 | 16:40

Federata Turke e dënon me gjashtë ndeshje pa shikues Trabzonsporin dhe dy lojtarë të Fenerbahçes

Trabzonspori do t’i zhvillojë gjashtë ndeshje në shtëpi pa shikues, ndërsa dy lojtarë të Fenerbahçes u suspenduan me nga një ndeshje pas incidentit që ndodhi në fund të ndeshjes mes këtyre dy ekipeve.


Këto vendime i mori sot Federata Turke e Futbollit, përcjell “Gazeta Express”.

Tifozët e Trabzonsporit përfunduan në fushën e blertë dhe u përleshën me forcat e sigurisë dhe me futbollistët e Fenerbahçes, të cilët po e festonin fitoren 3:2 në “Papara Park”.

Trabzonspori gjithashtu u gjobit me tre milionë lira turke, respektivisht me 87 mijë euro.

Edhe trajneri i Trabzonit, Egemen Korkmaz u suspendua me një ndeshje.

Dy lojtarët e Fenerbahçes, Irfan Can Egribayat dhe Jayden Quinn Oosterwolde u suspenduan me nga një ndeshje për shkak të sulmit ndaj një tifozi të vendësve.

Feneri kishte thënë se po e konsideronte tërheqjen nga Super Lig pas atij, por në mbledhjen e djeshme ky klub u tërhoq nga ky opsion. /Gazeta Express/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë