Loading…

Felipe mori një karton të kuq të diskutueshëm pasi injoroi tre herë vërshëllimën e gjyqtarit Danny Makkelie

  • 04/11/2021 | 09:11

Felipe mori një karton të kuq të diskutueshëm pasi injoroi tre herë vërshëllimën e gjyqtarit Danny Makkelie

Mbrojtësi i Atletico Madridit, Felipe mori një karton të kuq të diskutueshëm nga Danny Makkelie pasi ai u duk se injoroi vërshëllimën e gjyqtarit në tre raste të ndryshme pas ndërhyrjes ndaj Sadio Mane.

Atletico u mposht nga Liverpooli me rezultat 2-0 në ndeshjen e vlefshme për Grupin B, duke bërë që Reds të kualifikohen tutje.

Diogo Jota kaloi Liverpoolin në avantazh në minutën e 13-të në Anfield pas një asistimi të shkëlqyer nga Trent Alexander-Arnold.

Mbrojtësi anglez asistoi edhe tek goli i dytë i Reds, i cili u shënua nga Sadio Mane në minutën e 21-të.

Pas këtij goli pritej një reagim nga Atletico, por ishte e kot pasi edhe u limituan nga largimi i një lojtari në minutën e 36-të.

Ishte mbrojtësi Felipe, i cili u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrje nga mbrapa në Manen.

Mane u godit në thembër nga Felipe dhe Makkelie menjëherë vërshëlleu për ndërhyrje, me gjyqtarit që vërshëlleu tri herë dhe mbrojtësin që e injoronte.

Kjo e nervozoi gjyqtarin Makkelie, i cili pa asnjë hezitim iu ofrua brazilianit 32-vjeçar dhe e ndëshkoi me karton të kuq, me lojtarët e Atleticos që protestuan ndaj vendimit, por që asgjë nuk ndryshoi.

https://youtu.be/OWMltMjyyiA

https://youtu.be/A1aRPr–oQ8

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë