Loading…

FemArt Festival 2019 hapë thirrjen për vullnetarë

  • 22/05/2019 | 15:22

FemArt Festival 2019 hapë thirrjen për vullnetarë

Artpolis – Qendra për Art dhe Komunitet, këtë vit organizon edicionin e 7-të të Festivalit FemArt – Festivali Rajonal për Artistë, që do të mbahet në Prishtinë gjatë datave 10-16 Qershor, 2019, bëhet e ditur nga organizatorët.


Më poshtë është njoftimi i plotë i FemArt Festival 2019

Me këtë rast ARTPOLIS kërkon 30 vullnetarë/e nga i gjithë rajoni, të cilët/at do të jenë pjesë e festivalit përgjatë 7 ditëve.

Detyrat dhe përgjegjësitë e vullnetarëve përgjatë festivalit:

1. Përkushtim i lartë në punë.
2. Shkathtësi të mira komunikuese në gjuhën angleze.
3. Të jenë fleksibil dhe social.
2. Të jenë të komunikueshëm dhe të gatshëm të asistojnë në zhvillimin e aktiviteteve të ndryshme.
3. Të jenë në gjendje të menaxhojnë dhe të respektojnë kohën sipas orarit të caktuar.
4. Aftësi të kryejnë detyrat e dhëna gjatë aktiviteteve të caktuara të festivalit.
5. Aftësi të punojnë sipas afateve kohore dhe të përshtaten me punën në grup.

*Vullnetarët do të kenë meditje dhe ushqim, kurse akomodimi nuk mbulohet.*

Vetëm vullnetarët e përzgjedhur do të njoftohen përmes e-mail/telefonit.
Për më shumë informata kontaktoni: [email protected]

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë