Loading…

Fëmijë dhe civilë afër cakut, ushtria e Izraelit tërheq urdhërin për bombardim

  • 16/05/2021 | 13:44

Fëmijë dhe civilë afër cakut, ushtria e Izraelit tërheq urdhërin për bombardim

Ushtria izraelite gjatë ditës së sotme është tërhequr nga një plan sulmi në njërën nga pikat që po kontrollohet nga organizata terroriste Hamas për arsye se dyshonin se afër cakut ka fëmijë dhe civilë, shkruan Gazeta Metro.


Në një video të postuar në Twitter nga faqja zyrtare e Forcave Mbrojtëse së Izraelit thuhet se nuk është e lehtë të luftohet një organizatë terroriste që operon brenda zonave civile.

Video tregon të përkthyer në gjuhën angleze momentin e tërheqjes nga plani për sulm të forcave izraelite.

“Ne dyshojmë që ka fëmijë këtu dhe në nuk do të vazhdojmë pas mundësisë që të ketë fëmijë këtu”, thotë njëri prej tyre. /gazetametro.net 

 

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë