Loading…

Fëmijët e Prishtinës, festë për Abetaren (Video)

  • 17/05/2017 | 15:48

Fëmijët e Prishtinës, festë për Abetaren (Video)

Fëmijët e kryeqytetit sot kanë recituar e kënduar për Festën e Abetares.


Qindra fëmijë nga Prishtinë e rrethina, u mblodhën në Pallatin e Rinisë ku recituan e kënduan në ceremoninë e Festës së Abetares, shkruan gazetametro.net.

Ceremonia u organizua nga Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, dhe fjalën hyrëse e mbajti ministri Arsim Bajrami.

“Festa e Abetares” si manifestim tradicional, ka filluar të shënohet në vitin 2009 dhe ka karakter mbarëkombëtarë, ku përveq përfaqësuesve nga shtatë rajonet e Kosovës marrin pjesë edhe përfaqësues nga Shqipëria, Maqedonia dhe Lugina e Preshevës./gazetametro.net


Festa e  Abetares by gazetametro

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë