Loading…
Femrat fatale: Brenda botës së errët të vrasëseve kolumbiane |FOTO
  • 09/07/2018 | 23:20

Femrat fatale: Brenda botës së errët të vrasëseve kolumbiane |FOTO

Ato njihen si “sicarias”, ose vrasëse me pagesë.


Në jetën e përditëshme të gjithë e dinë që janë shtëpiake të zakonshme, por në të vërtetë ato paguhen për të hequr qafe të padëshiruarit e bandave kriminale.

Arsyeja pse janë të preferuarat e “kontraktorëve” është se askush nuk do të dyshojë tek fytyrat e tyre kaq ëngjëllore…

23-vjeçarja Camilla tregon se ka kryer 6 vrasje deri tani, madje disa prej tyre kur ishte shtatzënë me fëmijën e dytë.

Ndërsa Monica ka kryer vrasjen e parë kur ishte 12 vjeç dhe gjithashtu shtatzënë.

Fotot e vrasëseve te rrezikshme kolumbiane janë kapur vite më parë.

Por dolën sërish në qarkullim pasi dy prej lojtarëve të kombëtares morën kërcënime me vdekje pasu humbën penalltitë vendimtare që eliminuan skuadrën e tyre nga Kupa e Botës.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë