Loading…

Fenomeni i këtyre zgjedhjeve, kandidati ‘modest’ i Nismës për Podujevë

  • 05/10/2021 | 17:25

Fenomeni i këtyre zgjedhjeve, kandidati ‘modest’ i Nismës për Podujevë

Me deklaratat nëpër debate televizive e postimet në Facebook, Xhemajl Hasani i Nismës Socialdemokrate është kthyer në fenomenin e këtyre zgjedhjeve. E fundit ishte ajo me veturën “modeste, Ferrari”. Ai poston vazhdimisht në rrjete sociale, ku e zë punë të kryer fitoren e tij në Podujevë dhe pretendon se i ka fituar edhe të gjitha debatet ku ka dalë.

Kandidati i Nismës Socialdemokrate për Komunën e Podujevës, Xhemajl Hasani, është i bindur së do të jetë fitues në zgjedhjet e tetorit. Duket se fushata për të është hajgare.

Ende pa u mbajtur zgjedhjet, ai e ka publikuar edhe agjendën e tij për atë ditë.

Në detaje ka planifikuar se çfarë do të bëjë të dielën e 17 tetorit pas orës 19:00 dhe ditëve të tjera, deri në marrjen e detyrës. I ka caktuar edhe minutat që do t’i kalojë me kundërkandidatët e tjerë.

Në debate thotë se po merr pjesë vetëm për t’u solidarizuar me kundërkandidatët, meqenëse programi i tij është “përqafuar” nga qytetarët e Podujevës.

Ka raste edhe kur shkon pa program në emisione.

Pavarësisht kësaj, në secilin debat e sheh veten si fitues.

I sugjeron kandidatët e tjerë që të mos japin premtime, meqenëse s’do t’iu bie të qeverisin në tetë vitet e ardhshme.

Ai nuk heziton të flas as për jetën “modeste” që bën. Mbrëmë ka treguar se ka një veturë modeste “Ferrari” që kushton 70-80 mijë euro.

Prej reperëve duket se të preferuar e ka Feron. Nga takimet me reperin duket se i kanë mbetur në mendje edhe disa fjalë të tij.

Ndryshe, zgjedhjet lokale do të mbahen më 17 tetor. “Podujeva i ka 6 mundësi për të zgjedhur, ama veç njëri bëhet kryetar”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë