Loading…
Fenomeni në Mal të Zi që po lë gojëhapur të gjithë
  • 08/02/2018 | 11:41

Fenomeni në Mal të Zi që po lë gojëhapur të gjithë

Në fshatin Dinosha të Malit të Zi ekziston një pemë nga e cila rrjedh uji.


Ky fenomen zakonisht shkaktohet nga reshjet e bollshme, të cilat i tejkalojnë burimet nënujore, dhe presioni shtesë spërkatet në sipërfaqe, së bashku me rrënjët e pemëve, raporton “b92”.

Druri i treguar në video ishte i zbrazët, kështu që në një moment uji filloi të rrjedh nga ai, transmeton Periskopi.

Banori lokal Emir Hakramaj thotë se ky fenomen ekziston rret 20-25 vjet, ndoshta më gjatë dhe se pema është rreth 100 deri në 150 vjeç.

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë