Loading…

Ferat Shala takohet me Hajredin Kuçin: Një personalitet që Kosovës i duhet në çdo kohë

  • 21/01/2021 | 09:52

Ferat Shala takohet me Hajredin Kuçin: Një personalitet që Kosovës i duhet në çdo kohë

Kandidati për deputet i PDK-së, Ferat Shala ka takuar për kafe nënkryetarin e partisë, Hajredin Kuçin, transmeton Gazeta Metro.

Shala i ka thurur lavde dhe e ka vlerësuar lart figurën e Kuçit duke e quajtur largpamës dhe personalitet që i duhet Kosovës.

Postimi i plotë nga Shala:

Një kafe me nënkryetarin e Partisë Demokratike të Kosovës, prof. dr. Hajredin Kuçin. Bisedat me Hajrën gjithmonë janë frymëzim; mendimet e tij të thella na bëjnë të jemi më të urtë e më të mençur. Kultura dhe veprimi intelektual, si dhe vizioni politik e filozofik, e bëjnë Hajredin Kuçin një personalitet që Kosovës i duhet në çdo kohë.

Gjatë procesit të gjatë e të mundimshëm të shtetndërtimit shpesh mbi ne ranë shumë orë të liga, por fjalët dhe mendimet largpamëse të Hajredin Kuçit u bënë dritë dhe shpresë.
Kosova dhe Partia Demokratike e Kosovës janë të bekuar që e kanë Hajredin Kuçin.//gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë