Loading…

Ferat Shala u emërua zyrtarisht ministër i MMPH’së

  • 30/12/2016 | 10:54

Ferat Shala u emërua zyrtarisht ministër i MMPH’së

Ferat Shala, muajve të fundit ishte ushtrues detyre në Ministrin e Mjedisit dhe Planifikit Hapësinorë,  por sot në mbledhjen e fundit të Qeverisë së Kosovës, ai zyrtarisht u emërua ministër i kësaj Ministrie.

Para Ferat Shalës, ministës i MMPH’së, ishte Ferid Agani i cili kishte dhënë dorëheqja nga pozita e tij.

Kryeministri i vendit Isa Mustafa, gjatë kësaj mbledhje tha se duke u pajtuar me partinë në koalicion, kanë vendosur që Ferat Shala të jetë zyrtarisht ministër.

“Në pajtim me partinë në koalicion PDK-në kemi vendos që Ferat Shala nga sot të jetë ministër i mjedisit dhe planifikimit hapësinor”, ka thënë Mustafa.

Shala fillimisht ka qenë zëvendësministër në këtë ministri, gjatë kohës sa udhëhiqej nga Ferdi Agani./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë