Loading…

Ferit Idrizi viziton kuzhinën ‘Ushqime Tradicionale me porosi- Martirët e Lirisë’ në Vushtrri

  • 04/11/2021 | 23:55

Ferit Idrizi viziton kuzhinën ‘Ushqime Tradicionale me porosi- Martirët e Lirisë’ në Vushtrri

Kandidati për kryetar të Vushtrrisë, Ferit Idrizi, nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës ka vizituar kuzhinën “Ushqime Tradicionale me porosi- Martirët e Lirisë”.


Idrizi u prit nga udhëheqësja e kësaj kuzhine Vildane Mulaku dhe zonjat që punojnë aty. Bëjmë të ditur se në këtë kuzhinë bëhet përgatitja e ushqimeve me porosi e njëherit shfrytëzohet edhe si bufe për nxënësit dhe kolektivi i shkollës “Anton Zakon Çajupi”, ku në këtë vizitë kryetari kishe takuar edhe ish kolegët e tij mësimdhënës.

Ky është postimi i tij i plotë pa ndërhyrje:

“Gjatë vizitës në Kuzhinën “Ushqime Tradicionale me porosi – Martirët e Lirisë” u prita nga udhëheqësja znj. Vildane Mulaku dhe zonjat tjera që punojnë aty, njëherit të gjitha këto zonja edhe kryefamiljare. Në këtë kuzhinë bëhet përgatitja e ushqimeve me porosi, dhe njëherit shfrytëzohet edhe si bufe për nxënësit dhe kolektivi i shkollës “Anton Zako Çajupi”, ku pata kënaqësinë ti takoj edhe ish kolegët e mijë mësimdhënës”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë