Loading…

Ferizaj shkëlqen nën dritat e festave të fundvitit

  • 04/12/2020 | 21:36

Ferizaj shkëlqen nën dritat e festave të fundvitit

Qyteti i Ferizaj është zbukuruar si çdo vit për festat e fundvitit, dhe duket shumë bukur, shkruan Gazeta Metro.


Kryetari i kësaj komune Agim Aliu ka prezantuar sheshin kryesor të qytetit të zbukuruar, ku edhe ka njoftuar se sipas traditës së funditvitit dritat janë ndezur nga fëmijët.

“Mijëra drita u ndezën sonte nga duart e fëmijëve, nën tingujt e muzikës festive, për ta ndriçuar gëzimplotë, qiellin e Ferizajt në prag të festave të fundvitit”, ka shkuar Aliu në Facebook.

Ky është shkrimi i plotë:

Mijëra drita u ndezën sonte nga duart e fëmijëve, nën tingujt e muzikës festive, për ta ndriçuar gëzimplotë, qiellin e Ferizajt në prag të festave të fundvitit.
Bashkë me të vegjëlit dhe prindërit e tyre, ecëm sheshit kryesor të qytetit, me gëzimin e sinqeritetin e paskaj që veq fëmijët mund të përçojnë, për t’i thënë lamtumirë edhe pak ditë 2020-tës e mirësevjen Vitit të Ri 2021 me përplot shëndet, mirësi, ditë të mbara e mirëqenie për çdo ferizajas./gazetametro.net

Mijëra drita u ndezën sonte nga duart e fëmijëve, nën tingujt e muzikës festive, për ta ndriçuar gëzimplotë, qiellin e…

Posted by Agim Aliu on Friday, December 4, 2020

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë