Loading…
Feronikeli shpallet kampion, nga sezoni i ardhshëm i bashkohet Superligës
  • 20/04/2019 | 21:39

Feronikeli shpallet kampion, nga sezoni i ardhshëm i bashkohet Superligës

KB Feronikeli është skuadra që do të i bashkohet Superligës së Kosovës në basketboll që nga sezoni i ardhshëm, transmeton Gazeta Metro.


Feronikeli arriti që të shpallet kampion në Ligën e Parë, pasi në serinë finale shënoi dy fitore dhe pësoj një humbje nga skuadra  Vëllaznimit.

Sonte në ndeshjen e tretë dhe vendimtare, Feronikeli arriti fitore me rezultatin bindës 70-49. Me të dalluarit te skuadra nga Drenasi ishin; Arti Hajdari me 23 pikë, Desmond Gattis me 14 pikë dhe Mustafë Merovci me 11 pikë tjera.

Kurse, te Vëllaznimi ishte vetëm Atik Koshi që arriti pikë dyshifërore, 12./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë