Loading…
Feronikeli vazhdon rrugën drejt titullit, shënon fitore bindëse ndaj Trepçës ’89
  • 17/03/2019 | 16:04

Feronikeli vazhdon rrugën drejt titullit, shënon fitore bindëse ndaj Trepçës ’89

Feronikeli ka vazhduar me fitoren e radhës në javën e 23-të në Ipko Superligën e Kosovës, transmeton Gazeta Metro.


Skuadra nga Drenasi e deklasoi Trepçën ’89 me rezultatin 5-0 dhe përforcoi edhe më shumë kreun e tabelës.

Jean Da Silva realizoi dy gola, Mendurim Hoti dhe Kastriota Rexha nga një tjetër, kurse Bujar Pllana i musafirëve realizoi një autogol.

Me këtë fitore, Feronikeli tani ka 55 pikë në krye të tabelës, me 7 pikë më shumë se Llapi i vendit të dytë. Ndërsa, Trepça ’89 mbetet me 28 pikë në pozitën e 8./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë