Loading…

Ferrari me veturë të re, shitet vetëm në një shtet (Foto)

  • 14/12/2016 | 22:52

Ferrari me veturë të re, shitet vetëm në një shtet (Foto)

Ferrari shfaqi veturën e re të quajtur SuperCar J50 në një ceremoni në qendrën kombëtare të artit në Tokio.

Ky ishte edicioni super special i Ferrarit me rastin e përvjetorit të 50’të të hyrjes në tregun japonez. Prandaj kjo veturë e mban emrin J50!

Ferrari do të lanson vetëm 10 shembuj të kësaj veture të cilat do të jenë të përshtatura nga departamenti për projekte speciale në Japoni dhe që do të ju përshtaten shijes së secilit pronarë individualisht.

Çmimi i kësaj veture nuk është bërë i ditur nga Ferrari, por vlerësohet që kjo veturë do të ketë një çmim goxha të lartë.

Ajo çka e bënë këtë veturë edhe më të veçantë është se do të shitet vetëm në Japoni.

160711-car-ferrarij50r 160712-car-ferrarij50side

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë