Loading…

Festa plot simbolikë e Granit Xhakës pas eliminimit të Serbisë nga Botërori

  • 02/12/2022 | 22:35

Festa plot simbolikë e Granit Xhakës pas eliminimit të Serbisë nga Botërori

Mesfushori kosovar, Granit Xhaka pas fitores së sotme kundër Serbisë ka festuar me fanellën e mesfushorit tjetër, Ardon Jashari, transmeton Gazeta Metro.


Siç shihet në një video të publikuar në rrjetet sociale, Xhaka ka ‘çmendur’ serbët duke festuar me fanellën e Jasharit Ylli i Arsenal sonte gjithashtu gjatë ballafaqimit është ‘kacafytur’ me futbollistët e Serbisë, të cilët provokonin kosovarin.

Në anën tjetër, Zvicra triumfoi me rezultat 2-3 dhe kësisoj kualifikohet në fazën eliminuese.

‘Helvetikët’ përfunduan grupin G me gjashtë pikë nga tre ndeshje. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë