Loading…

Festivali magjik i akullit dhe borës (Foto)

  • 05/01/2017 | 17:59

Festivali magjik i akullit dhe borës (Foto)

Në qytetin Harbin në Kinë, çdo vit organizohet festivali tradicional i borës dhe akullit, i cili tërheq shumë turistë nga mbarë bota. I tërë qyteti është i mbuluar nga akulli dhe bora, gjithashtu në këtë festival zgjidhen edhe skulpturat më të bukura.


1.Një mur i ndërtuar nga akulli dhe me drita ngjyrë rozë
000_jl1on

2.Festivali i akullit dhe borës i fotografuar nga lartë
000_jl2j7

3.Vizitorët duke pritur në rend
tan2017-1-5_8834204_0

4. Ndërtimi i skulpturave tan2017-1-5_75314757_0

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë