Loading…

FFK ngec: Licencohen edhe 6 federata të sportit nga MKRS

  • 06/02/2023 | 16:20

FFK ngec: Licencohen edhe 6 federata të sportit nga MKRS

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka njoftuar se janë licencuar edhe gjashtë federata të sportit, ndërsa në mesin e tyre nuk është Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) që është ende në proces të licencimit, transmeton Gazeta Metro.


Siç bëhet e ditur federatave që i janë dorëzuar zyrtarisht licencat për ushtrimin e veprimtarisë janë Federatës Skitare, Federatës së Tenisit, Federatës së Boksit, Federatës së Shenjëtarisë, Federatës së Autosportit dhe Federatës Muaythai.

”Zëvendësministrja e Sportit, Daulina Osmani, priti sot në takim udhëheqësit e 6 federatave sportive.
Pas rekomandimit pozitiv të Komisionit për licencim në kuadër të Ministrisë së Sportit, i janë dorëzuar zyrtarisht licencat për ushtrimin e veprimtarisë Federatës Skitare, Federatës së Tenisit, Federatës së Boksit, Federatës së Shenjëtarisë, Federatës së Autosportit dhe Federatës Muaythai. Përgëzime dhe suksese për të gjitha federatat në veprimtarinë e tyre,” thuhet në njoftim.

Kujtojmë se FFK’ja është ende në proces të licencimit nga Komisioni Vlerësues për Licencim të Federatave Sportive.

Nga një moslicencim i mundshëm i FFK’së siç dihet më së shumti po penalizohen klubet të cilat nuk mund të përfitojnë nga Ligji i Sponsorizimit.

Ndërkaq, vlen të theksohet se Komisioni në shkresën e fundit dërguar Komitetit Ekzekutiv të FFK’së ka kërkuar nga kryetari, Agim Ademi që ta pezullojë veprimtarinë e tij në postin e presidentit të kësaj federate. /gazetametro.net

Njoftimi i MKRS:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë