Loading…

FFK sot vendos për fillimin e kampionatit

  • 16/09/2020 | 11:09

FFK sot vendos për fillimin e kampionatit

Kjo fundjava mund të shënojë edhe fillimin e kampionatit të Kosovës në futboll.


Edicioni i ri i Superligës së Kosovës në futboll që ishte paraparë të nis me 12 shtator u shty për shkak të kërkesës së qeverisë, derisa sipas të gjitha gjasave do të nisë këtë fundjavë.

Sekretari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu ka konfirmuar për “Zeri.info” se sot do të takohet Komiteti Ekzekutiv i FFK-së dhe do të marrë vendim për fillimin e kampionatit.

“Po, sot do të kemi një takim dhe do të vendoset për fillimin e kampionatit. Gjasat janë të mëdha që të nisim këtë fundjavë”, ka thënë Salihu.

Presioni i komitetit sportiv në adresë të institucioneve vendore që të nisin aktivitetet sportive në Kosovë së fundmi është shtuar maksimalisht, pasi Kosova është vendi i vetëm në rajon që vazhdon të mbetet i mbyllur.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë