Loading…
FFK tregohet ‘zemërgjere’ me Prishtinën, ia falë dënimin ku shahej në kor Fadil Vokrri
  • 09/08/2018 | 16:39

FFK tregohet ‘zemërgjere’ me Prishtinën, ia falë dënimin ku shahej në kor Fadil Vokrri

Federata e Futbollit të Kosovës, ia ka falur dënimin Prishtinës për ndeshjen me Gjilanin.


FFK është treguar zemërgjërë, duke ndryshuar vendimin e Disiplinorit, që kishte dënuar bardhekaltërit pas ndeshjes së fundit të vitit të kaluar ndaj Dritës, ku ishte ofenduar Fadil Vokrri.

Kësisoj, ndeshja Prishtina-Gjilani do të zhvillohet me shikues, njofton faqja zyrtare e prishtinasve.

“FFK-ja ka falur dënimin Prishtinës një ndeshje pa shikues dhe klubi do të ketë tifozët e saj edhe në ndeshjen për Superkupë dhe të javës së parë me Gjilanin”, thuhet në njoftim.

Kjo nuk është hera e parë që FFK falë dënime të ndryshme të individëve dhe skuadrave të ndryshme.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë