Loading…

FHK njofton se kur hapet afati kalimtar dimëror në hendbollin kosovar

  • 14/01/2020 | 14:59

FHK njofton se kur hapet afati kalimtar dimëror në hendbollin kosovar

Federata e Hendbollit e Kosovës ka njoftuar se nga nesër (e mërkure) hapet afati kalimtar dimëror në hendbollin kosovar, transmeton Gazeta Metro.


Të mërkurën hapet afati kalimtar dimëror në hendbollin kosovar, njofton FHK – teksa tregon edhe rregullat e transferimeve.

Në afatin kalimtar dimëror, që është prej 15 deri më 22 janar, mund të ndryshojnë ekipin lojtarët që janë pa kontrata apo ata që kanë fletëlëshimin e klubit konform Rregullores mbi regjistrimin e klubeve, lojtarëve dhe transferimin e tyre.

Ndërsa lojtarët që vijnë nga klube të huaja mund të regjistrohen deri më 28 shkurt. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë