Loading…
FIFA bën të ditur 11-shen më të mirë të vitit
  • 24/09/2018 | 21:56

FIFA bën të ditur 11-shen më të mirë të vitit

Ka filluar tashmë ceremonia e madhe e FIFA-s, ”The Best”.

Pas kompletimit të mysafirëve të ftuar, ka filluar ndarja e çmimeve nga FIFA.

Çmimet që janë ndarë deri më tani janë i golit më të mirë të vitit, trajnerit të të dyja kategorive, portierit më të mirë, tifozëve më të mirë dhe për ”Fair Play”.

Dhe tani është përzgjedhur edhe 11-shja më e mirë e vitit nga shtëpia më e madhe e futbollit evropian.

Formacioni i vitit është ky: De Gea; Alves, Varane, Ramos, Marcelo; Modric, Kante; Hazard, Messi, Mbappe; Ronaldo.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë