Loading…
FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, nuk është Mandzukic
  • 11/07/2018 | 23:23

FIFA shpall lojtarin e ndeshjes, nuk është Mandzukic

FIFA ka përzgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes gjysmëfinales Kroaci – Angli.

Ivan Perisic është shpallur lojtari i ndeshjes pas takimit me Anglinë, shkruan gazetametro.net.

Kroacia fitoi 2 me 1 pas vazhdimeve duke përmbysur rezultatin.

Perisic dhe Mandzukic shënuan golat për kroatët. Perisici asistoi në golin e Manxhukiqit duke qenë lideri i kroatëve të mërkurën.

Kroacia në finale të Botërorit takohet me Francën të dielën.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë