Loading…

Fileto pule me kerpudha dhe pana

  • 06/04/2021 | 11:31

Fileto pule me kerpudha dhe pana

Nje menu mjaft thjeshte dhe e shpejte por edhe  dhe mjaft e shijshme


Përbërësit:

4-5 fileto pule
pana 1 kuti
kerpudha te fresketa
kripe dhe erza sipas deshires

Pergatitja:

Ziejme filetot e pules per rreth 15 min. Pasi jane zier i heqim menjeane qe te ftohen.Marrim kerpudhat e fresketa dhe i presim ne kubike te vogla.(ose kerpudha te konservuara).Ne nje tigan hedhim pak vaj uliri dhe vendosim filetot e pules.I skuqim derisa te marre ngjyre karakteristike. Shtojme kerpudhat dhe i perziejme bashke me filetot e pules. Me pas shtojme panen e fresket dhe i leme te skuqen bashke per rreth 7-8 min. Hedhim kripen dhe piper te zi.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë