Loading…

Fillimisht rrobalarëse, e tani ushtarët rusë janë filmuar duke vjedhur vaska në Ukrainë

  • 07/12/2022 | 08:58

Fillimisht rrobalarëse, e tani ushtarët rusë janë filmuar duke vjedhur vaska në Ukrainë

Ushtria ruse lëre që po godet infrastrukturën civile në Ukrainë dhe po e pësojnë me jetë mijëra civilë, ata kanë filluar në masë të madhe edhe të vjedhin.


Fillimisht është raportuar e filmuar duke vjedhur rrobalarëse, rakun e gjësende të ndryshme, transmeton Telegrafi.

Ndërsa tani ushtarët e Vladimir Putinit, janë filmuar duke vjedhur vaska të cilat i transportonin nëpër kamionë.

Kjo është një dëshmi tjetër, që rusët nuk po zgjedhin mjete që t’i shkaktojnë sa më shumë dëme Ukrainës dhe popullit të këtij vendi.

E derisa e tërë bota e quan luftë dhe agresion ndaj një shteti sovran, Kremlini po vazhdon ta gënjejë popullin e vet duke thënë se në Ukrainë po zhvillohet “operacioni special ushtarak”.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë