Loading…

Fillojnë punën autobusët e rinjë të Trafikut Urban (Foto)

  • 17/02/2017 | 11:26

Fillojnë punën autobusët e rinjë të Trafikut Urban (Foto)

Nga sot, kanë filluar punën 30 autobusët e rinj të Trafikut Urban në Prishtinë, në linjat 4 dhe 1.


Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, me këtë rast ka thënë se “Sot vërehen rezultatet e para e reformës në Trafikun Urban, ndërmarrje kjo e gjetëm në borxhe të mëdha, dhe po e rikthejmë në të suksesshme”.

Autobuset e trafikut urban

Ai ka thënë se autobusët do të qarkullojnë në çdo 5 minuta, nga ora 6:00 e mëngjesit deri në ora 22:00.

Autobuset e trafikut urban

“Tashmë, 30 autobusë të rinj filluan të operojnë në linjat 4 dhe 1, çdo 5 minuta. Autobusët do të qarkullojnë 16 orë në ditë, nga ora 06:00 deri në ora 22.:00”.

Autobuset e trafikut urban

“Gjatë gjithë ditës së sotme, transporti në këto linja do të jetë falas për të gjithë qytetarët”. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë