Loading…

Fillon fushata për vende të shëndetshme të punës

  • 19/06/2019 | 08:31

Fillon fushata për vende të shëndetshme të punës

Zyra e BE-së në Kosovë, përmes projektit “Përkrahje për Inspektoratin e Punës në luftimin e punësimit të padeklaruar në Kosovë” në partneritet me Ministrinë e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), sot do të lansojë fushatën e administratës së BE-së për siguri dhe shëndet në vend të punës (OSHA) , shkruan Gazeta Metro.

Ky projekt quhet “Vendet të shëndetshme të punës – Menaxhimi i substancave të rrezikshme 2019”.

Në kuadër të kësaj fushate, do të organizohet për herë të parë gara për çmimin e praktikave të mira, për të shprehur mirënjohje për kompanitë që kanë shfaqur përkushtim të fortë ndaj menaxhimit të faktorëve të rrezikut në vend të punës../gazeametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë