Loading…

Fillon hakmarrja e Albin Kurtit: Shkarkon në mesnatë Avdullah Hotin

  • 26/03/2020 | 00:17

Fillon hakmarrja e Albin Kurtit: Shkarkon në mesnatë Avdullah Hotin

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti ka shkarkuar nga detyra zëvendëskryeministrin e parë, Avdullah Hotin, shkruan Gazeta Metro.


Në orët e vona të mbrëmjes kryeministri në detyrë Albin Kurti ka filluar hakmarrjet ndaj LDK’së, krejt kjo pas rrëzimit të tij nga pushteti.

Hakmarrja e Kurti ka filluar nga Avdullah Hoti, ku e ka shkarkuar atë nga pozita e zëvendëskryeministrit të parë nga radhët e LDK’së.

Kurti po ashtu do të shkarkon të gjithë ata që ishin kundër tij dhe votuan pro rrëzimit.

Kujtojmë se Qeveria Kurti është rrëzuar sot me 82 vota pro, 33 kundër dhe 1 abstenim.///gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë