Fillon keq ndeshja për Ballkanin, Sivasspor kalon në epërsi

Sivasspor ka kaluar në avantazh në minutën e parë të ndeshjes kundër Ballkanit, transmeton Gazeta Metro. Mesfushori i skuadrës turke, Fredrik Ulvestad arriti të shënoi golin e epërsisë pas një pakujdesie në mbrojtje nga suharekasit. Kujtojmë se përveç Ballkanit dhe Sivasspor në këtë grup janë edhe Slavia Prague dhe CFR Cluj. Rezultati momental 1-0. /gazetametro.net