Loading…

Fillon projekti për fushën e Ndërrmarësisë i financuar nga MKRS’ja

  • 08/08/2020 | 19:44

Fillon projekti për fushën e Ndërrmarësisë i financuar nga MKRS’ja

Nga sot filloi projekti për fushën e Ndërrmarësisë, i financuar nga Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.


Këtë lajm e ka bërë të ditur ministrja e Kulturës, Vlora Dumoshi përmes nëj statusi në Facebook, duke theksuar se ministria që ajo drejton është në mbështetje të vazhdueshme financiare për fuqizimin e të rinjve në fusha të ndryshme.

Ky është statusi i saj i plotë:

Sot isha në Mitrovicë, Vushtrri dhe vëzhgova nga afër trajnimet profesionale që po bëhen për të rinjtë e këtyre qyteteve. Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit është në mbështetje të vazhdueshme financiare për fuqizimin e të rinjve në fusha të ndryshme. Kapacitetet e të rinjve janë admiruese prandaj mbështetjen madhore e kemi vullnet në çdo kohë. Përgëzoj të gjithë të rinjtë për gatishmërinë e tyre dhe që me shumë pozitivitet iu përgjigjën thirrjes publike të MKRS-së.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë