Loading…

Fillon seanca gjyqësore ndaj aktivistëve të VV’së

  • 28/02/2017 | 13:19

Fillon seanca gjyqësore ndaj aktivistëve të VV’së

Tashmë para trupit gjykues në Gjykatën Themelore të Prishtinës kanë dalë aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje të cilët po akuzohen për kryerjen e veprës penale terroriste nga neni 136 nga Kodi Penal i Kosovës.


 

Në karrigen e të akuzuarve i pari është ulur zëdhënësi i kësaj Lëvizje Frashër Krasniqi, të cilin po e përfaqëson avokati Tomë Gashi.

Ky i fundit përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se ky është gjykim haptazi politik dhe të gjitha provat e siguruara nga Prokuroria, sipas tij e vërtetojnë pafajësinë e aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendose. /gazetametro.net

vetevendosje-gjykata-frasher-krasniqi

vetevendosje-gjykata

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë