Loading…

Fillon seanca për votimin e presidentit

  • 04/04/2021 | 17:47

Fillon seanca për votimin e presidentit

Ka filluar seanca për votimin e presidentit, pas dështimit të asaj të djeshme, shkruan Gazeta Metro.


Kryetari i Kuvendit, ka njoftuar me fillimin e seancës, duke treguar kandidatët për president, derisa ka kërkuar nga komisioni të filloj punën për nisjen e raundit të parë të votimit.

84 deputetë janë të pranishëm në seancë, derisa ka filluar edhe votimi për president.

Nga deputetët është kërkuar respektimi i masave kufizuese anti-covid, dhe mbajtja e maskave./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë