Loading…

Fillon seanca, pritet zgjedhja e presidentit: Në sallë janë prezent 84 deputetë

  • 03/04/2021 | 19:58

Fillon seanca, pritet zgjedhja e presidentit: Në sallë janë prezent 84 deputetë

Kuvendi i Kosovës me rreth dy orë vonesë ka nisur seancën plenare për zgjedhjen e presidentit të ri të Kosovës.


Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe ata të LDK’së kanë hyrë tashmë në sallë.

Gjithashtu është parë edhe Behgjet Pacolli, dhe deputetet që ishin në mëdyshje se a do të marrin pjesë nga radhët e LDK’së janë parë tashmë të pranishëm.

Ndërsa asnjëri prej tyre nuk është deklaruar nëse do t’ia bëjnë kuorumin Vjosa Osmanit për zgjedhjen në krye të shtetit.

E krytai i AAK’së, Ramush Haradinaj, rreth gjysmë ore më parë ka bërë të ditur se nuk do të marrin pjesë në seancën e sotme.

Ndërkohë thirrjet e Ambasadave të huaja në vend janë që të gjithë deputetët të marrin pjesë në seancën për presidentin dhe të përmbyllet cikli i formimit të institucioneve.

Duhet theksuar se në sallë janë të pranishëm 84 deputetë./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë