Loading…

Fillon takimi i përbashkët mes Kosovës dhe Serbisë

  • 01/02/2017 | 22:44

Fillon takimi i përbashkët mes Kosovës dhe Serbisë

Në këto momente në Bruksel ka filluar takimi i nivelit të lartë në mes delegacionit serb dhe atij kosovar.

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini e filloi këtë raund të bisedimeve me palnë kosovare, ajo së pari takoi presidentin Hashim Thaçi dhe kryeministrin Isa Mustafa, kurse pastaj ka takuar plaën serbe, përkatësisht  presidentin serb, Tomislav Nikoliq, dhe kryeministrin serb, Aleksandar Vucic, transmeton gazetametro.net.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë