Loading…

Filmat e huaj më të shikuar në Cineplexx

  • Nga

  • 04/03/2017 | 16:02

Filmat e huaj më të shikuar në Cineplexx

Në kinemanë më të re në kryqytet, Cineplexx ka pasur shumë premiera botërore që nga hapja e tij me gjashtë salla funksionale.


Këto premiera janë përcjellur nga një numër i madh i adhuruesëve të filmave, vetëm gjatë muajit janar ka pasur një numër të madh të shitjes së biletave, ndërsa në muajin shkurt është thyer çdo rekord shikueshmëri deri tani në këtë kinema.

Për Gazetën Metro, organizatorët e shfaqjeve të këtyre filmave kanë treguar se cilat filma kanë qenë më të shkuarit, kur janë shitur një numër i madh biletash, ku kanë arritur deri në 12 mijë bileta të shitura për vetëm në një film.

1. Filmi  “Fifty Shades Darker” mbi 12.000 bileta
2. “xXx: Return of Xander Cage” – mbi 9,000 bileta
3. “Rings” mbi 8,000 bileta
4.”Fist Fight” mbi 6,000 bileta. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë