Loading…

Finalisti i Australian Open: Me ty po flas, më shiko, a je budalla?

  • 29/01/2022 | 08:42

Finalisti i Australian Open: Me ty po flas, më shiko, a je budalla?

Daniil Medvedev është kundërshtari i Rafael Nadal në finale të Australian Open, pasi e mposhti Stefanos Tsitsipasin 3-1, 6.1, 6.4, 7.6 dhe 4.6.


Mirëpo ai ka pasur për pak kohë një diskutim shumë të ashpër me gjyqtarin e meçit.

Tenisti rus Medvedev akuzoi babanë e Tsitsipas për stërvitje të paligjshme dhe i bëri thirrje gjyqtarit të karriges të ndërmarrë veprime gjatë gjysmëfinales së Australian Open 2022.

Duke folur, ai iu drejtua: “Më shiko, unë po flas me ty! A je budalla?”.

Finalja mes Medvedev dhe Nadal në Australian Open do të luhet të dielën nga ora 9 e mëngjesit me kohën tonë lokale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë