Loading…

Finalja e Kupës FA: Arsenali shënon dhe barazon rezultatin ndaj Chelseas

  • 01/08/2020 | 19:03

Finalja e Kupës FA: Arsenali shënon dhe barazon rezultatin ndaj Chelseas

Skuadra e Arsenalit ka arritur që ta shënoi golin e parë dhe të barazimit në ndeshjen finale ndaj Chelseas, transmeton Gazeta Metro.


Në stadiumin ‘Wembley’ të Londrës, Arsenali dhe Chelsea janë duke zhvilluar ndeshjen finale në Kupën FA.

Kapiteni i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang, ishte lojtari që fitoi një penallti dhe e konkretizoi me gol në minutën e 28’të.

Rezultati momental nga kjo ndeshje tani është 1-1. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë