Loading…

Finalja e Ligës Evropa me tifozë

  • 03/05/2021 | 23:48

Finalja e Ligës Evropa me tifozë

UEFA ka filluar shitjen e biletave për finalen e Europa League në Poloni.


Finalistët do të marrin 2.000 bileta nga maksimumi 9.500 ose 25 për qind e kapacitetit të stadiumit “Arena Gdansk” ku do të luhet finalja.

Është e paqartë nëse tifozët e finalistëve do të jenë në gjendje të hyjnë në Poloni dhe në çfarë mënyre.

“Tifozët nga jashtë do të duhet t’u përmbahen kufizimeve dhe kërkesave që do të jenë në fuqi në kohën e finaleve, sepse nuk do të ketë përjashtime as për mbajtësit e biletave,” njoftoi UEFA.

UEFA shpërndau gjithsej 3.500 bileta për organizatorët lokalë, zyrtarët ndërkombëtarë të futbollit, sponsorët dhe transmetuesit.

“Ne do të rimbursojmë çmimin e plotë të biletës për klientët nëse autoritetet lokale më pas ulin kapacitetin e stadiumit,” tha UEFA në një deklaratë.

Finalja e Europa League është planifikuar për datën 26 maj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë