Loading…

Financial Times: Qëllimi i Rusisë, ta destabilizojë Ballkanin

  • 12/03/2017 | 10:59

Financial Times: Qëllimi i Rusisë, ta destabilizojë Ballkanin

Gazeta ndërkombëtare, Financial Times, shkruan se Bashkimi Europian dhe NATO mund të kenë gabuar në gjykimin e tyre rreth politikave të presidentit rus, Vladimir Putin, njofton Klan Kosova.

Sipas FT, derisa rrezikun nga Rusia e kanë menduar se vjen nga konflikti në Ukrainë, rusët rrezikojnë dika tjetër.

Është pikërisht Ballkani Perëndimor, shkruan FT, ku Rusia ka synimet më të prera për destabilizim dhe i cili lehtësisht mund të ndodhë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë