Loading…

Finlandezët: Shesim xhaketa të gjenocidit serb (Foto)

  • 23/04/2017 | 14:29

Finlandezët: Shesim xhaketa të gjenocidit serb (Foto)

Një web faqe finlandeze e quajtur “Varusteleka”, ku shiten pajisje ushtarake dhe gardërobë për qëndrim në natyrë, ka bërë një njoftim interesant duke thënë se aty mund të blihen xhaketa gjenocidale të APJ’së e që sipas kësaj faqe materiali i tyre është nga Serbia.


Në përshkrimin e xhaketës thuhet se ajo është e ushtrisë jugosllave me ngjyrë ulliri, i kanë bartur të gjithë pjesëmarrësit e luftërave ballkanike të viteve 90’të. Sipas të gjitha gjasave kanë origjinë serbe, thuhet në përshkrimin e produktit.

“Janë të përdorura por e kanë ruajtur formën. Nuk kanë njolla gjaku. Disave u mungojnë pullat. Kjo xhaketë shitet për 19,99 euro”, thuhet në publikimin e faqes.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë